Strona głównaMontaż klimatyzacji Wrocław

Montaż klimatyzacji Wrocław

27 marca 2022
Montaż klimatyzacji Wrocław

Klimatyzacja z pewnością każdemu z nas daje komfort zarówno w domu jak i w pracy. Coraz częściej decydujemy się na montaż urządzeń w pomieszczeniach domowych. Jakiś czas temu klimatyzacja była jeszcze luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, teraz zaczyna być standardem bez, którego nie potrafimy funkcjonować. Oczywiście dzieje się to również za sprawą klimatu, który cały czas się ociepla.

Jest dużo różnych modeli klimatyzatorów i jeszcze więcej producentów. Z najbardziej popularnych jednostek możemy wymienić ścienne, kasetonowe, przypodłogowe ( szczególnie przydatne tak, gdzie są skosy i nie ma opcji powieszenia ściennego ), kanałowe. Jednak najczęściej w domach montujemy urządzenia ścienne.

Klimatyzatory nie tylko chłodzą w lecie, ale również grzeją w zimie i coraz częściej wykorzystuje się jako jedyne źródło ogrzewania w domu . Jako standard mają również opcję osuszania powietrza, którą możemy wykorzystać w przypadku nadmiernej ilości wilgoci w pomieszczeniu. Funkcje dodatkowe takie jak wifi, czujnik ruchu, nawiew 4D, czujnik wilgotności, fitr plazmowy, jonizator są zależne od modelu i producenta. Jeżeli zależy nam na konkretnej funkcji to trzeba poinformować firmę, która przystępuje do składania oferty, żeby taką opcję uwzględniła.

Mamy również wybór pomiędzy systemem split oraz multisplit, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule.

Ceny klimatyzatorów wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w zależności od producenta. Sugerujemy, żeby jednak nie montować tych z dolnej półki, ponieważ oszczędność pieniędzy będzie tylko na początku, a później zauważymy ile prądu więcej pobiera tania jednostka, ile kosztuje serwis, ile czekamy na części zamienne, ile firm podejmie się naprawy itp. Szczególnie popularne są jednostki z tak zwanej średniej półki, a cena takiej jednostki na pomieszczenie 35m2 powinna wynieść około 3500,00 zł.

Pamiętajmy, że nie zawsze tanio to będzie dobrze!!! Sprawdź przed podjęciem decyzji, ile firma instalująca posiada doświadczenia? Gdzie znajduje się ich biuro? Czy posiada niezbędne certyfikaty? Jakiego sprzętu używa?

Firma MAXCOLD Sp. z o.o. oferuje montaż klimatyzacji Wrocław oraz cały Dolny Śląsk. Oprócz klimatyzacji, zajmujemy się również chłodnictwem, pompami ciepła, wentylacja.

Jako właściciel posiadam ponad 15 letnie doświadczenie w branży chłodniczej oraz ukończoną szkołę o profilu chłodniczym. Naszym atutem jest nie tylko profesjonalny montaż urządzeń, ale przede wszystkim doskonały serwis, czego w 90% nie ma konkurencja.

Zapraszamy do kontaktu

MaxCold Montaż Klimatyzacji Wrocław