Strona głównaKlimatyzator nie reaguje na pilota

Klimatyzator nie reaguje na pilota

20 kwietnia 2022
Klimatyzator nie reaguje na pilota

Klimatyzator nie reaguje na pilota, jakie mogą być przyczyny? Co możemy zrobić?

Jest to dosyć częsta awaria, z którą się spotykamy, ale zanim wezwiesz serwis, możesz sprawdzić kilka rzeczy.

Pierwsze co powinniśmy zrobić to sprawdzić, czy do klimatyzatora dochodzi zasilanie elektryczne. Jeżeli nie mamy odpowiedniego sprzętu, to możemy wyciągnąć wtyczkę klimatyzatora z gniazdka ( jeżeli tak został podłączony ) lub wyłączyć bezpiecznik w szafce elektrycznej, odczekać chwilę i uruchomić ponownie. Jeżeli prąd dochodzi to usłuszymy charakterystyczne piknięcie przy jednostce wewnętrznej oraz powinny poruszyć się żaluzje pionowe. Jeżeli tak się nie stało to lepiej wezwać serwis, ponieważ może być uszkodzona płytka w jednostce lub brak zasilania, ale lepiej nie grzebać samemu, co byśmy później nie mieli fryzury jak Einstein :). Wezwij serwis!

Jeżeli piknięcie usłyszeliśmy to dobry znak i przechodzimy do kolejnej czynności.

Pilot, jak sprawdzić, czy działa. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to wymiana baterii. To, że wyświetla nam parametry, nie znaczy, że baterie nie są słabe i nie wysyłają sygnału. Jeżeli wymieniliśmy już baterie i dalej nic się nie dzieje, to sprawdźmy, czy pilot wysyła wiązkę IR, czyli sygnał podczerwieni. Sygnał IR jest niewidoczny gołym okiem, więc jak to zrobić? Otóż jest bardzo prosta metoda. Wystarczy, że uruchomimy aparat fotograficzny w naszym telefonie, nakierujemy pilot od klimatyzacji na aparat ( tak jak byśmy chcieli włączyć pilotem nasz telefon ) i naciskając przycisk w pilocie powinniśmy widzieć wiązkę IR na naszym aparacie. Jeżeli nic nie widać, zamów nowy pilot.

Jeżeli widzimy naszą wiązkę IR, czyli nasz pilo jest sprawny, to musimy wezwać specjalistów od klimatyzacji, którzy sprawdzą płytkę jednostki, port podczerwieni oraz inne rzeczy, których sami już nie ogarniemy.

Zapraszamy do kontaktu MaxCold Sp. z o.o.

Zaufaj specjalistom !